Bagrowo

Kościół parafialny p.w. Św. Katarzyny

Kościół parafialny p.w. św. Katarzyny istniał już w początku XVI wieku, wspomina o nim Liber Beneficiorum z roku 1510. W roku 1751 w miejsce starego Franciszkanie wznieśli nowy kościół, również drewniany, konsekrowany w roku 1752. Franciszkanie ustąpili z parafii w roku 1822. Obecny kościół jest drewniany, konstrukcji zrębowej, jednonawowy. Od zachodu wznosi się wieża konstrukcji słupowej. W 1937 r. obniżono wysokość wieży. Kościół ma prezbiterium węższe, zamknięte wielobocznie. Belka tęczowa jest profilowana, znajdują się na niej dwie rzeźby aniołów z II połowy XVI wieku. Ołtarz główny pochodzi z II połowy XVII wieku, dwa ołtarze boczne i ambona z XVIII wieku, obrazy ołtarzowe i ścienne z XVII i XVIII wieku, dzwon z roku 1749. Na cmentarzu przykościelnym stoi późnoklasycystyczny nagrobek Edwarda Dobrogojskiego, poległego w roku 1848 pod Miłosławiem.