Błociszewo

Kościół parafialny św. Michała Archanioła

Parafia powstała dnia 1 VII 1408 roku przez bpa Wojciecha Jastrzębca z Łubnicy, odłączona od parafii Rąbiń.

Obecny kościół parafialny, wybudowany prawdopodobnie w XVII wieku, staraniem kolatora Barbary Błociszewskiej, jest drewniany, kryty gontem, jednonawowy, konsekrowany w roku 1785. Przebudowany został w roku 1867. Dano wtedy nowe fundamenty, dach pokryto łupkiem angielskim. Gruntownej przebudowy dokonano w roku 1906, z zewnątrz obito kościół deskami, wewnątrz otynkowano, naprawiono dach i wieżę, dobudowano nową zakrystię, ołtarz główny przesunięto do ściany, dano nowe witraże i nową posadzkę. W kościele znajduje się ołtarz w stylu barokowym. Przy kościele istniała dawniej szkoła parafialna.