Kicin

Kościół parafialny św. Józefa

Pierwsza wzmianka o kościele pochodzi z roku 1405. Około roku 1620 kościół odnowiono, stał on do połowy XVIII wieku, około 1749 roku został rozebrany. Na jego miejsce zbudowano nowy, obecny, również drewniany, ukończony w roku 1751, konsekrowany w roku 1752.

Kościół jednonawowy tworzy całość z dzwonnicą. Wnętrze kościoła jest w stylu rokokowym. Ołtarz główny z XVIII wieku rokokowy, drewniany umieszczony jest na tle obrazu ściennego, drewnianego Madonny z Dzieciątkiem z roku 1578. Dwa ołtarze boczne także w stylu rokokowym pochodzą z połowy XVIII wieku. Kościół posiada trzy dzwony: z roku 1751, 1757 i z I połowy XVIII wieku oraz sygnaturkę z końca XVIII wieku. Na stropie i ścianach znajduje się polichromia neorokokowa z lat 1905 – 1907.