Kleszczewo

Kościół parafialny p.w. Wszystkich Świętych

Kościół p.w. Wszystkich Świętych wzniesiony w latach 1760 – 1762 z fundacji ks. Łukasza Lubaszowskiego dziekana kostrzyńskiego i Adama Skarbek Malczewskiego starosty kleszczewskiego. Odnawiany był w 1843 i 1861 roku. Kościół jest drewniany, jednonawowy, konstrukcji zrębowej, orientowany. Niższe i węższe prezbiterium zamknięte są wielobocznie. W kościele znajdują się dwie kruchty z boku nawy i wysoka dwukondygnacyjna od frontu. Dachy dwuspadowe pokryte są gontem, w części centralnej znajduje się blaszana wieżyczka na sygnaturkę z latarnią, zwieńczona krzyżem. Podłoga wykonana jest z desek drewnianych. Kościół wyposażony jest w trzy ołtarze i rokokową ambonę z okresu budowy kościoła. Drewniana otwarta dzwonnica z dwoma dzwonami z 1558 i 1570 pochodzi z XIX wieku.