Poznań – Krzesiny

Kościół parafialny p.w. MB Królowej Korony Polskiej

Kościół zbudowany w roku 1912. Jest budową typu norweskiego z górzystych terenów tego kraju. Do roku 1945 był zborem protestanckim. Przejęty i poświecony w roku 1945 służył do roku 1958 jako kościół filialny parafii Głuszyna. Od 1 marca 1958 stał się kościołem parafialnym p.w. Matki Bożej Królowej Korony Polskiej. Jest to kościół szachulcowy, jednonawowy, o konstrukcji słupowo – ramowej oszalowany deskami, orientowany. Niewielka wieża z zegarem, nadbudowana nad nawą, zwieńczona jest blaszanym hełmem z latarnią i krzyżem. Mniejsze prezbiterium jest zamknięte prostokątnie z zakrystią na osi. Wysoki dach trójkalenicowy pokryty jest dachówką, nad nawą czterospadowy. Wnętrze kościoła zostało otynkowane. Kościół posiada współczesne wyposażenie.