Siekierki Wielkie

Kościół parafialny p.w. św. Jadwigi

Kościół wybudowano w 1762 roku z fundacji jezuitów poznańskich. Gruntownie odnowiony został w 1958 roku. Dobudowano podcienia nad wejściem głównym, a w 1988 roku odnowiono polichromię.

Obecny kościół jest drewniany, jednonawowy konstrukcji zrębowej, orientowany. Mniejsze prezbiterium jest zamknięte trójbocznie z boczną zakrystią. Kwadratowa wieża konstrukcji słupowej o trzech kondygnacjach z kruchtą w przyziemiu znajduje się od frontu. Zwieńczona jest ona baniastym blaszanym hełmem z latarnią i krzyżem. Dwukalenicowy dach pokryty jest gontem z blaszaną wieżyczką na sygnaturkę z chorągiewką. Podłoga w kościele wykonana jest z drewna. Polichromia w nawie późnobarokowa pochodzi z II połowy XVIII wieku z postaciami Świętych i Świętą Jadwigą w obłokach w otoczeniu aniołów. W prezbiterium znajduje się polichromia z 1958 r. autorstwa Jana Grzegorzewskiego. Chór muzyczny posiada balustradę ozdobioną postaciami aniołów i instrumentów muzycznych. Wyposażenie wnętrza kościoła jest barokowe z XVII i XVIII w. Ołtarz główny pochodzi z II połowy XVIII wieku. Renesansowa ława kolatorska z I połowy XVI wieku jest bogato zdobiona płaskorzeźbowym ornamentem z herbami szlacheckimi. Dzwonnica kościoła zbudowana jest z drewna, otwarta, z dwoma dzwonami z 1667 i 1905 r. W kościele znajdują się dwa obrazy na płótnie Ignacego Loyoli i św. Anny Samotrzeciej.